P0130b87f_reality_dom_peniaze

V novom stavebnom zákone bude aj ročná amnestia na čierne stavby. Po nej sa už nebudú dať dodatočne zlegalizovať.

hypoteka-ceny-nehnutelnoti-dom-nehnutelnost-nestandard2

Po niekoľkoročnom prudkom náraste a následnom rýchlom prepade sú ceny bývania na Slovensku už takmer päť rokov stabilné. Príjmy sa však mierne zlepšujú a hypotéky sú rekordne lacné, vďaka tomu sú byty pre ľudí relatívne najdostupnejšie v histórii vo všetkých krajoch.

image_64587_25_v1

Novela zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov je účinná od 1. októbra 2014 a zavádza viaceré zmeny.

Parlament dňa 16. mája 2014 schválil v skrátenom legislatívnom konaní opozíciou kritizovaný návrh zákona o nadobúdaní poľnohospodárskeho pozemku.

Pasívne domy sa stávajú populárne , avšak niektoré informácie, ktoré o nich kolujú sa nie vždy zakladajú na pravde.

Bytová a individuálna domová výstavba môže vzniknúť aj mimo zastavaného územia obce v intraviláne.

Národná rada SR v stredu schválila zákon o krátkodobom nájme bytu, ktorý má rozvíjať a riešiť súkromné nájomné bývanie pri zachovaní chráneného nájomného bývania a sociálneho nájomného bývania podporovaného štátom. Za hlasovalo 99 a zdržalo sa 39 zo 138 prítomných poslancov.

Voelklip_1 Ext_003_Pool_011_sa_SAOTA_0

  Čo je nutné mať hotové pred kolaudáciou? Aby ste mohli kolaudovať, hotovú musíte mať jednoznačne strechu aj s odvodnením a hromozvodom, komíny, všetky okná a dvere, dokončené schodištia a balkóny so zábradlím, povrchové úpravy stien, podláh, stropov, všetky inštalácie a prípojky inžinierskych sietí s meracími miestami, v kúpeľniach inštalované zariaďovacie predmety. Ešte pred kolaudáciou si radšej spolu  [ Otvoriť ]