Novinky

Ako kúpiť v Prievidzi cenovo výhodnejší byt?

Podmienky bánk sa v súčasnosti  sprísnili a zaobstarať si vlastné bývanie prostredníctvom hypotéky nie je často tak jednoduché.  Ako si s tým poradiť a kúpiť v Prievidzi cenovo výhodný byt, prípadne ako si vystačiť s menšou hypotékou?

Je pravda, že čím je oblasť atraktívnejšia, tým viac byt stúpa na cene. Pokiaľ teda hľadáte lacnejší byt v Prievidzi, musíte sa zamerať na menej atraktívne časti mesta, prípadne na byt v pôvodnom stave, ktorý si potom svojpomocne prerobíte na slušné bývanie.

Výber lokality

Pri výbere lokality sa môžte zamerať na peknú časť na okraji mesta a taktiež môžte spolupracovať s realitnou kanceláriou, kde sa často takáto spolupráca vyplatí, keďže sami nemusíte nájsť vhodnú nehnuteľnosť, ktorá by sa zároveň zmestila do vášho finančného limitu.

Ak sa rozhodnete hľadať byt na vlastnú päsť, musíte byť aktívny a venovať sa hľadaniu každý deň. S realitnou kanceláriou je pri kúpe bytu v Prievidzi väčšia šanca na rýchlejšie získanie nehnuteľnosti podľa vašich predstáv a finančných možností. Taktiež sa vyhnete zbytočným komplikáciám a nepríjemnostiam v súvislosti s prevodom peňazí a prepisom nehnuteľnosti, ktorých riešenie by dodatočne mohlo celý predaj spomaliť a predražiť.

Stav ponuky bytov v Prievidzi je taký, že dopyt naozaj prevyšuje ponuku a teda lepšie byty odchádzajú z trhu okamžite. Kupujúci musia zvyčajne reagovať veľmi rýchlo.

Nebojte sa využiť realitného makléra

Obdobie kúpy nehnuteľnosti môže byť náročné aj na psychiku. Tiež si treba uvedomiť, že ide o proces, kde je potrebné myslieť aj na veľa legislatívnych úkonov. Pokiaľ v tom nie ste zbehlí, môžete ľahko urobiť chybu, alebo na niečo zabudnúť.

Realitný maklér vám poradí vzhľadom k vašim požiadavkám a finančným možnostiam a pomôže vám v komunikácii s predávajúcim, dokáže klientovi vyjednať lepšiu predajnú cenu nehnuteľnosti.

Maklér sleduje realitný trh každý deň a používa rôzne vyhľadávacie systémy. Taktiež komunikuje s množstvom kolegov. Preto dokáže klientovi ponúknuť aj nehnuteľnosti, ku ktorým by sa možno inak nedostal. Okrem toho má k dispozícii svojho hypotekárneho špecialistu, takže dokáže klientovi zabezpečiť tie najlepšie podmienky pre získanie hypotéky.

Realitný maklér pozná trh, má bohaté skúsenosti s množstvom nehnuteľností a vie zhodnotiť, či daná nehnuteľnosť naozaj stojí za to. Zhodnoťte preto pri svojom rozhodovaní svoj ušetrený čas a energiu.