Novinky

ako hľadať nehnuteľnosť prievidza

5 tipov, kde a ako hľadať nehnuteľnosť

Ako hľadať nehnuteľnosť

Túžite po vlastnom bývaní v Prievidzi? Kúpa nehnuteľnosti je závažné rozhodnutie. Iste aj vy uvažujete o otázkach ohľadom financovania, lokality, či dispozícii vášho budúceho domova. Máte už svoje predstavy? Potom prichádza čas na samotné hľadanie. Ako hľadať nehnuteľnosť?

1. Realitné kancelárie

Patríte k ľuďom, ktorí sa radi spoliehajú na odborníkov? Potom oceníte služby našej realitnej kancelárie v Prievidzi. Spolupráca spočíva v tom, že realitnej kancelárii predostriete svoje požiadavky.

Následne budete dostávať ponuky na nehnuteľnosti, ktoré by mohli vašim požiadavkám vyhovovať. Výhodou je to, že realitní makléri majú dobrý prehľad. Poznajú trh a vedia, aké sú v Prievidzi aktuálne ponuky. Jednoducho v tom vedia chodiť!

Je teda veľká pravdepodobnosť, že vám v krátkom čase vyberú ponuku na mieru. Pozitívom je aj to, že realitná kancelária vám pomôže s kompletným právnym poradenstvom ohľadom nehnuteľnosti. Spíše kúpne zmluvy, pomôže s úverom, či overí prípadné ťarchy, ktoré by na nehnuteľnosti mohli viaznuť. Neváhajte nás kontaktovať.

2. Internet

Ak ste sa rozhodli nájsť nové bývanie práve tu, máte niekoľko možností. Buď narazíte na zaujímavú ponuku, ktorú zverejnila realitná kancelária. Alebo môžete surfovať po rôznych bazároch a inzertných portáloch, kde inzerujú priamo majitelia nehnuteľností v Prievidzi, prípadne v okolí.

Opäť platí, že s realitnou kanceláriou máte postarané v podstate o všetko. Dohodnú vám napríklad aj obhliadku u predávajúceho. Ak kupujete „na vlastnú päsť“, všetko je na dohode s predávajúcim.

3. Inzertné noviny

Určite poznáte rôzne prievidzské lokálne inzertné noviny, ktoré sa doručujú priamo do schránok. Okrem reklám tam často nájdete aj ponuky nehnuteľností z konkrétnej lokality. Ak teda hľadáte dom alebo byt v Prievidzi, odporúčame vám takéto noviny sledovať.

4. Vaše vlastné kontakty

Ako hľadať nehnuteľnosť skutočne efektívne? Tak, že rozhodíte aj svoje vlastné siete. O tom, že chcete kúpiť byt alebo dom, informujte všetkých svojich známych, kolegov, rodinu… Tí vám určite ochotne povedia, ak budú vedieť o dobrej ponuke.

5. Raz vidieť je lepšie, ako stokrát počuť

Platí to aj v tomto prípade. Pri kúpe nehnuteľností nie je nič lepšie, ako ju vidieť naživo. Takýmto spôsobom ju však môžete aj hľadať. Mnohí predávajúci sa totiž rozhodnú inzerovať aj vyvesením informačnej tabule priamo na svojom dome. Určite sa teda oplatí prechádzať sa svojou vysnívanou lokalitou s otvorenými očami!

Vieme, že hľadanie nehnuteľnosti môže byť náročné. Nezostávajte v tom sami! S pomocou odborníkov určite nájdete presne to, čo hľadáte.