Novinky

byty prievidza zapotôcky

Ako sa býva v Prievidzi na Zapotôčkoch?

Vaše dotazy

Viacerí sa nás pýtate na situáciu bývania na tomto sídlisku, tak sme si zobrali na mušku Zapotôčky v Prievidzi a zamerali sme sa na názory ľudí bývajúcich na sídlisku Zapotôčky. Pre tých, ktorí práve hľadajú byt v Prievidzi, budú možno prínosné vyjadrenia ľudí, ktorí na tomto sídlisku bývajú.

Niektorí si teda bývanie na Zapotôčkoch v Prievidzi pochvaľujú, relatívne všade to majú na skok, a sú radi, že môžu chodiť pešo. Tiež tvrdia, že ľudia, ktorí si vyskúšali bývanie na Zapotočkoch, si ich nevedia vynachváliť a bývanie tu je údajne také vyhľadávané, že je skoro nemožné nájsť na tomto sídlisku byt.

Sídlisko pre rodiny

Mladí tvrdia, že je tu najlepšia diskotéka v meste, najväčšia Jednota, dostupné nákupné centrá, či autobusová a vlaková stanica vzdialená 15 min. pešo, blízko tiež rieka Nitra, kde sa dá ísť prejsť, zabehať, alebo posadiť do reštaurácie s ihriskom pre deti.

Istá klientka uviedla: 

“Bývam na Zapotôčkoch na Dobšinského ulici a nikdy by som nemenila. Všetko dookola je blízko, dve školy, dve škôlky, obchodné centrum Korzo, veľké obchody Tesco, Kaufland. Taktiež lekári na Uniklinike, obchody, ihriská, pošta, interiérové ihriská tiež dve.”

Podľa vyjadrení občanov Prievidze sú dve časti Zapotôčiek:

“Prvá časť  je od rodinných domov po dvojprúdovky pri Jednote. A potom je druhá časť Zapotôčiek, tá je trošku preľudnenejšia. Tam tie činžiaky stavali už nahustejšie…”

Parkovanie

No nájdu sa aj takí, ktorí Zapotôčky neodporúčajú kvôli sťaženému parkovaniu: “pokiaľ máte auto a nedajbože by ste už po piatej hodine podvečer chceli zaparkovať, máte čo robiť”.

Kým sa rozhodnete, určite túto lokalitu navštívte osobne, či vás osloví. Čo človek, to skúsenosť a názor. A možno práve tá vaša skúsenosť bude pozitívna. 🙂