Novinky

Zariaďujete malý byt?

Pri zariaďovaní malého priestoru  sa musíme snažiť o voľnosť, aby byt vyzeral priestrannejšie.

V dnešnej dobe je už bežné prepájať kuchyňu s jedálňou a zároveň s obývačkou.

Riešením členitého bytu je odstránenie priečok

Odstránením priečok  vytvoríme jednotný priestor, ktorý jednoduchšie zladíme. Vzdušný priestor môžeme doplniť  zrkadlom, čo interiér opticky zväčší.

Dôležitý je jednotný štýl

Zjednotenie plôch do jednotného štýlu nám taktiež napomôže navodiť dojem väčších priestorov v byte. Napomôcť nám môžu aj tapety, ktoré môžu priestor zosvetliť, prepojiť alebo predlžiť a sú využiteľné vo všetkých miestnostiach bytu.

Využitie posuvných dverí

Veľa miesta ušetríme využitím posuvných dverí tam, kde nie je možné búrať priečky a kde sú dvere potrebné. Taktiež ich môžeme využiť pri menších šatníkoch v izbách.

Zvoľte vhodné farby

Tu zaručene siahnite po svetlých farbách, veselých farbách, ktoré priestor opticky zväčšia. Naopak tmavé odtiene vytvárajú menší priestor. Svetlé farby taktiež navodzujú dobrú atmosféru.
Taktiež môžeme využiť prirodzené svetlo z okien alebo vhodné doplnkové osvetlenie, ktoré nám rozžiari miestnosť.

Pozor na výber nábytku a doplnkov

Priestor otvoríme aj výberom vysokých skríň, ktorým taktiež získame úložný priestor a využijeme tým každý centimeter.  Inšpirovať sa môžete realizáciami firmy, ktorá sa zaoberá výrobou takéhoto nábytku.
Zamerajte sa na praktickosť a nekupujte do malého bytu doplnky, ktoré nevyužijete. Praktické sú aj rozkladacie sedacie súpravy, ktoré sú využiteľné cez deň na sedenie a v noci na spanie. Porozmýšľajte aj nad rozkladacími stoličkami či konferenčným stolíkom.

Poraďte sa s profesionálmi

Pokiaľ si netrúfate malý byt zariadiť, alebo nemáte estetické cítenie, alebo jednoducho nemáte na zariaďovanie bytu nervy obráťte sa na profesionálov, architektov a dizajnérov, ktorí vám ponúknu riešenia.

V malom byte je veľmi dôležité udržovať poriadok, a to nielen pre dobrý pocit, ale aj preto, aby lepšie vynikli miestnosti a jednotlivé riešenia v byte.