Novinky

Ako kúpiť lacnejšiu nehnuteľnosť

Ako kúpiť lacno

Všetci chceme vlastné bývanie, či už byt alebo dom, osamostatniť sa, alebo ísť do lepšieho… Žiaľ, v súčasnosti už nie je doba na zaobstaranie si vlastného bývania pomocou hypotéky tak priaznivá, ako tomu bolo pred pár rokmi. Podmienky bánk sa sprísnili. Existujú možností, ako si vystačiť s menšou hypotékou, ako ste pôvodne plánovali?

 

Kompromis pri výbere nehnuteľnosti

Prvým kompromisom, ktorý je potrebné urobiť je, že na atraktívnu oblasť v centre mesta musíte zabudnúť. Ak hľadáte nehnuteľnosť v okrese Prievidza bude nevyhnutné zamerať sa na výber nehnuteľnosti  v relatívne peknej oblasti na okraji mesta Prievidza alebo Bojnice a za menej peňazí. Je nutné dopredu si urobiť dôkladný prieskum oblasti, aby ste sa pri obhliadke nehnuteľnosti neocitli v časti, kde by ste určite nechceli bývať. Dôležité aj to, akí budú naši susedia, alebo či je bývanie v tichej alebo rušnej oblasti.

 

Zrekonštruovaná nehnuteľnosť

Ak chcete ušetriť aj čas, môžete tak urobiť kúpou zrekonštruovanej nehnuteľnosti.  Vo väčšine prípadov   rekonštrukcia zaberie podstatne viac času a peňazí ako bolo plánované… Zrekonštruovaná nehnuteľnosť bude taktiež drahšia, no môžete sa rovno nasťahovať. Neodmysliteľné je ešte pred kúpou zvážiť svoje možnosti a dobre si spočítať, čo presne budete musieť vo vašom kúpenom byte rekonštruovať.

 

Spolupráca s realitkou sa vyplatí

Možno by sa niektorí čudovali, ako sa často takáto spolupráca vyplatí. Hľadať vhodnú nehnuteľnosť na vlastnú päsť trvá veľmi dlhý čas a stojí to veľa úsilia a niekedy i peňazí. Navyše zaručene máme stanovený limit, do ktorého sa chceme pri kúpe nehnuteľnosti zmestiť. S realitnou kanceláriou je tu väčšia šanca na rýchle získanie nehnuteľnosti presne podľa predstáv a finančných možností. Realitná kancelária aktívne vyhľadáva kvalitné a lacné ponuky, pri jednaní s ponukou nehnuteľnosti vie vyjednať lepšiu cenu, čím ušetrí záujemcom o nehnuteľnosť značnú hotovosť.

Taktiež spolupráca s realitnou kanceláriou, kde je navyše aj zastúpenie právnika eliminuje všetky možné právne riziká, ktoré môžu nastať pri predaji. Zároveň sa môžete vyhnúť zbytočným komplikáciám a nepríjemnostiam v súvislosti s prevodom peňazí a prepisom nehnuteľnosti.