Novinky

Kúpiť dom v meste Prievidza?

Rozhodli ste sa pre kúpu domu v Prievidzi? 

Tí, ktorí majú radi nablízku obchody, poštu či bary, vítajú služby fitnesu alebo relaxačné centrá, mali by sa skôr rozhodnúť pre bývanie v meste.

Ak už máme jasnú predstavu ako si predstavujeme svoje bývanie, tak zaiste vieme čo od svojho nového domova očakávame, je dobré poznať aj výhody a nevýhody kúpy domu v Prievidzi.

Mesto ponúka nielen viac pracovných príležitostí, ale aj možností vzdelania. V prípade vidieckeho bývania pri dorastajúcich deťoch nastupuje otázka dochádzania.  Naopak, v meste máme všetko bližšie, poruke.

Anonymita mesta vyhovuje najmä mladým ľuďom, ktorí sa osamostatnili a budujú si kariéru. Takéto bývanie ponúka aj ďalšie tromfy – služby a občiansku vybavenosť. Obchody, reštaurácie či banky a úrady majú väčšie zastúpenie v mestách.

V meste Prievidza je viacero pekných tichších obytných časti a ulíc, ktoré sú zastavané rodinnými domami, či už bližšie k centru, alebo na okrajových častiach mesta.

Výhody bývania v meste

  • vzdelávacie a pracovné príležitosti
  • kultúrne vyžitie
  • zdravotná starostlivosť
  • občianska vybavenosť a služby

Predpokladá sa však, že život v meste je finančne nákladnejší. Nehnuteľnosti v centre mesta sú drahšie. Na druhej strane ušetríme na čase, ktorý je v živote jednou z najvzácnejších komodít.