Novinky

Kúpiť zrekonštruovaný byt alebo v pôvodnom stave…

V Prievidzi na trhu s nehnuteľnosťami je dosť veľký záujem o najlacnejšie byty. Väčšinou sú to byty v pôvodnom stave, vhodné na prerábku podľa vlastných predstáv. Vytvoriť si domov podľa svojich predstáv a na svoj obraz je lákavé, ale aj náročné.

Určite každému záleží na príjemnej rodinnej atmosfére v príbytkoch, kde trávime značnú časť života. Tú nám môže pomôcť vytvoriť aj profesionál – bytový dizajnér. Pri prerábke sa oplatí zvážiť či renovovať od základu, čiže aj rozvody, elektrinu, odpady, prípadne výmenu vykurovacích telies … Aj tu odporúčame poradiť sa s odborníkom, ktorí majú patričné skúsenosti v danej oblasti.

Na čo treba myslieť

Zvážiť treba aj využiteľnosť jednotlivých priestorov, s následným výberom nábytku do jednotlivých izieb. Taktiež rozhodovanie pri prerábaní bytu závisí od počtu členov rodiny, ako aj veku detí, alebo skutočnosti, či potrebujeme v byte pracovné miesto.

V súčasnosti má aj výber kuchyne, oveľa väčší význam ako kedysi, pretože môže byť situovaná samostatne, alebo spojená s inou miestnosťou, väčšinou obývačkou.

Obývacia izba je spoločenskou časťou bytu a na jej zariadenie sa kladie mimoriadny dôraz. Všetko treba zladiť  ako celok  materiálmi, ale farbou a dizajnom. Ak nám to dovolí dispozičné riešenie nehnuteľnosti bez nenáročných zásahov, bývanie by malo byť funkčné a poskytovať nám určitý komfort.

Na vážnejšie stavebné úpravy sa podľa stavebného zákona vzťahuje ohlasovacia povinnosť, (ak nezasahujeme do statiky nosných prvkov nad ich únosnosť), prípadne stavebné povolenie.

Prerobený byt si kúpte

Na druhej strane sa nám ponúka na trhu nehnutelnosti v Prievidzi možnosť kúpy zrekonštruovaných bytov, z ktorých mnohé sú v súčasnosti naozaj moderné luxusné prerobené a aj trendovo zariadené. Vybrať si byt bez zbytočných starostí navyše, do ktorého sa stačí nasťahovať.

Obidve možnosti majú svoje pre a proti. Dôležité je prehodnotiť si, čo nám dovoľujú možnosti, nielen tie finančné, ale aj všetky záležitosti spojené s prerábaním bytu od základu. Obráťte sa na nás, radi vám poradíme.