Novinky

Vyberte si tú správnu posteľ do vašej novej nehnuteľnosti

Zakúpili ste si v nedávnej dobu novú nehnuteľnosť a dostali ste sa do štádia, kedy ju treba zariadiť? Okrem obývacej izby a kuchyne by ste pri dizajnovaní nemali opomenúť ani spálňu. Tá predstavuje jednu zo súčastí domova, v ktorej trávime omnoho viac času, než by sme si mysleli, presnejšie až jednu tretinu nášho života. Dominantou každej spálne je posteľ, ktorej výber by ste nemali podceňovať. V tomto článku vám poradíme, ako vybrať tú pravú pre váš nový domov.

Aký domov, taká posteľ

Posteľ si väčšinou kupujeme na mnoho rokov. Mala by sa nám skutočne páčiť a zároveň poskytnúť pokojný nočný odpočinok. Ponuka postelí na trhu je v dnešnej dobe naozaj obrovská a vy si tak dokážete vybrať presne takú, ktorá bude dokonale ladiť s celkovým štýlom vášho nového bývania. Aký typ teda zvoliť?

Designová posteľ

Moderná designová posteľ je najčastejším typom postele, po ktorej siahajú nielen majitelia nových nehnuteľností. Tieto vysoké čalúnené postele sa hodia predovšetkým do domácností, ktoré sú zariadené v modernom štýle a budú tak ladiť so zvyškom bytu. Sú to väčšinou postele rôznych farieb a tvarov s originálnym tvarom čela a úložným priestorom.

Designová posteľ Soul od značky Materasso.

Kontinentálna posteľ

Kontinentálne postele sú rovnako obľúbeným typom postelí, a to nielen vďaka svojmu elegantnému dizajnu, ale aj praktickosti. Kontinentálnym posteliam zväčša dominujú vysoké čalúnené čelá a robustná konštrukcia. Možnosť výberu z veľkého počtu čiel, prevedení čalúnenia a nožičiek v elegantnom dizajne vám dáva voľnú ruku v tom, ako bude vaše lôžko vyzerať.

Kontinentálna posteľ Wild s vysokým čalúneným čelom.

Minimalistická posteľ

Aktuálnym trendom v interiérovom dizajne sú takzvané „minimalistické postele“. Tie sú, dalo by sa povedať, opakom kontinentálnych postelí, a teda nenájdete tu žiadne vysoké čelo postele, odkladací priestor, ani čalúnenie. Tento typ postele, ktorej dominujú jednoduché línie a neutrálne farby, sa hodí takmer do každej spálne a predovšetkým tam, kde sa nachádzajú aj ďalšie dizajnové doplnky v podobe obrazov, svietidiel či textílií.

Posteľ na chalupu

Zadovážili ste si nové víkendové sídlo niekde na vidieku, kde si chodíte oddýchnuť od ruchu veľkomesta? Aj tam je nesmierne dôležité vybrať si vhodný typ postele. V chatách sa najčastejšie používajú drevené postele z masívu, ktoré dizajnovo ladia s prostredím a zariadením. Zároveň vďaka drevenej konštrukcii ponúkajú vysokú odolnosť a jednoduchú údržbu.

Posteľ na mieru

Pokiaľ vám na zariadenie novej nehnuteľnosti zostáva dostatok financií, ideálnou voľbou je výroba postele na mieru. V takomto prípade sa nemusíte obmedzovať výberom z konkrétnych modelov, ale posteľ vám pripravia presne podľa vašich predstáv. Môžete si ju tak prispôsobiť podľa toho, či preferujete skôr moderný, rustikálny alebo akýkoľvek iný štýl, zvolíte si farbu aj materiál.

Luxusná posteľ Bohéme vyrobená na mieru od spoločnosti Le Chomat.

Pohybujete sa v oblasti ubytovacích služieb? Myslite na spánok svojich hostí

Nezabúdame, samozrejme, ani na majiteľov hotelov, apartmánov či ostatných ubytovacích zariadení. V tomto prípade je potrebné pri výbere postele myslieť na viacero faktorov. Tým najzásadnejším je ten, že kvalita spánku výrazne ovplyvňuje celkový komfort vami ponúkaných služieb a spokojnosť vašich hostí. Záleží aj na úrovni vášho ubytovania. Nároky na kvalitu a dizajn postelí sú pri 5* hoteloch podstatne vyššie, než pri bežných ubytovacích zariadeniach. Vďaka kolekcii Materasso hotels môžete dopriať vašim hosťom prvotriedny spánok a posteľ zároveň dokonale zapadne do vybavenia vašich izieb.

Hotelová king size posteľ z kolekcie Hotel collections od Materasso.

Viem, čo chcem v rámci dizajnu. A čo ďalej?

Dbajte predovšetkým na rozmery vašej novej postele. Odporúčaná dĺžka postele pre zabezpečenie maximálneho komfortu by mala byť aspoň o 25 centimetrov väčšia, než je vaša výška. Samozrejme, v mnohých prípadoch veľkosť postele limituje samotná veľkosť spálne. V takomto prípade dbajte na zachovanie dostatočného priestoru okolo postele, aby ste sa do nej mohli bezproblémovo a komfortne dostať.

Dôležitá je aj výška postele. Z ortopedického hľadiska je optimálna výška bočníc aspoň 50 centimetrov od zeme, avšak vďaka matracu sa toto číslo môže navýšiť. Vyššia posteľ zároveň prispieva aj k lepšiemu odvetrávaniu matraca a prostredie vašej spálne tak bude omnoho hygienickejšie.